הזנת סוקולאנטים וקקטוסים

הזנת סוקולאנטים ( succulent)וטיפוחם.

רבים טועים להניח שצמחים סוקולאנטים וקקטוסים אינם זקוקים לדשן.
דשן הוא למעשה מזון לצמחים , אמנם סוקולאנטים וקקטוסים זקוקים לפחות דשן ממרבית הצמחים אך ככל שאר היצורים החיים הם זקוקים למזון על מנת לחיות ולשגשג .
צמחים אלו השתולים ישירות בקרקע יקבלו את כל צרכיהם הבסיסיים מהאדמה בה הם שתולים , דשן איכותי יזרז את תהליכי הצימוח והפריחה הרבה מעבר קצב הצימוח הרגיל.
בעציצים עם כל השקיה יתמוססו מעט מחומרי ההזנה ( בדיוק כאלו המצויים בדשן ) במצע השתילה , הצמח יספוג ככל יכולתו ולפי צרכיו ושארית חומרי ההזנה ישטפו החוצה עם הנקז.
תהליך זה יוביל לדילול רמת חומרי ההזנה במצע השתילה ואף ליצרת מצע "נקי" מחומרי הזנה לחלוטין.
בכדי לאפשר לצמח (כל צמח ) לשגשג לאורך זמן יהיה צורך בהחדרה מחודשת של חומרי הזנה = דשן אל מצע השתילה.
לא כל דשן מתאים לסוקולאנטים וקקטוסים!
צמחים אלו רגישים במיוחד לרמות גבוהות של נתרן כלור וחנקן , עודף ביסודות אלו יגרום לצריבת השורשים ויכול להוביל למות הצמח מצמא ללא קשר לכמות ההשקיה.
דשן איכותי יכיל כמויות מזעריות של נתרן ולא יכיל כלור כלל , חשוב מאד לבחור בדשן שמכיל חנקן עד כ 5% ושמקורות החנקן לא ימוצו מחומצת שתן (אוריאה) או אמניה (אמון) באחוזים גבוהים.
ישנם תוספים רבים בשוק המשווקים ככאלו המספקים את צרכיו של הצמח ( במקרה זה - סוקולאנט ) אך למעשה אינם מכילים את כל יסודות ההזנה החיוניים לצמח ולכן אינם מוגדרים כלל כדשן אלה כתוסף.
על דשן המכיל את שלושת יסודות ההזנה מרכזיים - חנקן ,זרחן ,אשלגן יופיעו הערכים בהם היסודות הנ"ל מצויים במוצר ( הדשן) .
בכדי לספק לסוקולאנט ו \ או לקקטוס ממשק הזנה ( = "דיאטה" ) אשר יסייע לו לשגשג ולמלא הפוטנציאל הגלום בו חשוב מאד לספק הזנה הכוללת גם סידן ,ברזל ,מגנזיום ואבץ - דשן איכותי יכיל את כל החומרים הללו ואחרים בנוסף לזרחן , חנקן ואשלגן.
*כאמור ללא חומצות שתן , כלור ,נתרן ואמוניה.
לימדו עוד על הזנת צמחים ומדוע יש בכך צורך:


חברת זלמנסון דשנים מתמחה בייצור, בפיתוח ובשיווק של דשנים ותוספים לחקלאות ולגינון. בואו ללמוד על סוגי הדשנים השונים מן המומחים. כל המידע ממתין לכם בפנים!
ZALMANSON-DESHANIM.CO.IL